Цифрова грамотність
У березні 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, що є підтвердженням важливості цифрової грамотності.
Світ без цифрових технологій? Зараз це неможливо уявити. Вони нас переслідують на кожному кроці й можуть не тільки сприяти ефективній роботі, спілкуванню чи навчанню, а й допомогти проникнути в сучасне цифрове життя, бути в тренді всіх процесів глобалізації та діджиталізації.
У сучасному світі інформаційні технології розвиваються стрімко. У кожного є комп'ютер, планшет чи мобільний телефон, тому уявити своє життя без гаджетів просто неможливо. Завдяки ним можна навчатися, спілкуватися, робити покупки, грати в ігри, читати книги, слухати музику, дивитися відео, обробляти фото тощо.
Але, на жаль, не кожен може ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі, навчанні, професійному чи особистісному розвитку.
Вміння шукати, аналізувати та споживати інформацію безпечно для свого здоров'я, опановувати ризики цифрового середовища та досягати успіху в ньому у наш час – це необхідність.
Освітні серіали від Дія.Освіта:
- Основи кібергігієни
- Кіберняні
- Обережно! Кібершахраї!
- Безпека дітей в інтернеті
- Як громаді стати цифровою
- Базові цифрові навички 1 сезон
- Базові цифрові навички 2 сезон
- Базові цифрові навички 3 сезон
- Персональні дані
- Штучний інтеллект
- Цифрограми на вибір
- Симулятори на вибір
- Електронний підпис
- Громада 4.0 — створюємо проєкти цифрової трансформації
- Краудфандинг: як зібрати кошти на свій проєкт
- Як втілити соціальний проєкт у громаді
- Якісне освітнє середовище дитячого садка
- Протимінна безпека
- Вчимося разом
- Школа без цькувань. Учителю
- Бути поруч: основи психологічної підтримки тим, хто працює з дітьми